Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mít či nemít potkana

Podle našeho názoru jsou potkani velmi inteligentní, společenská a úžasná zvířátka, která jsou dle většiny potkanomilců oprávněně považována za ty nejroztomilejší potvůrky na světě. Proto prosíme všechny lidičky, kteří plánují pořídit si potkánka nebo potkánky, aby si uvědomili, že tato stvoření potřebují hodně pozornosti, trpělivosti, lásky a péče. A dále aby se zamysleli nad tím, zda jsou ochotni poskytnout potkanovi veterinární péči, většinu  svého volného času a dostatek prostoru a vycházek po bytě, které jsou pro ně důležitá.

Pokud si nejste jisti, že jste schopni zajistit vašemu budoucímu miláčkovi alespoň tyto základní potřeby, pořiďte si raději nějaké jiné méně náročné zvířátko třeba rybičky anebo pokud tíhněte k hlodavcům tak křečka... :o)

Obrazek

 

Kde si pořídit potkana

Vašeho mazlíčka si můžete pořídit několika způsoby. První možnost je návštěva zverimexu. Pokud jste se rozhodli, že si pořídíte nějakého nebohého potkánka, který má jistou smrt v hadově žaludku, pořadně se porozhlédněte po celém zverimexu, než si začnete vybírat. Měl by být čistý, klece a teraria vyčištěná a zvířatům by neměla chybět čistá voda. Neopomenutelné je i chování zaměstnanců ke zviřatům. Sice dost lidí od tohoto způsobu pořizování si potkana odrazuje, protože zde hrozí určité riziko zdravotních či psychických problémů nebo nevhodného věku. My jsme si tímto způsobem pořídily tři potkaní slečny a jsou to všechny milé a mazlivé pohavy. Pozorně si potkánka prohlédněte, jak drží tělo, jestli nemá červené barvivo okolo očíček,čumáčku a oušek a zda nemá špinavý zadeček,aby potkánek netrpěl průjmem. Tito potkani potřubují trochu víc lásky a trpělivost.

Další možností je koupit potkánka v nějaké chovné stanici. V součastné době se počet chovných stanic neustále zvyšuje, takže není problém,si vybrat přesně barvu, typ oušek, srsti a znaky, které chcete. Pravděpodobnost, že dostanate nemocného jednce je velmi nízká a potkánci z chovných stanic jsou mazlivými mazlíky... :o) 

Poslední nám známým způsob je burza zvířat. S tím nemáme žádné zkušenosti. 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář